Saltea antialergică pentru copii Kokos Plus 90x180 – husă Aloe Vera
Cod: 10000012736Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Un somn de calitate este baza unei dezvoltări sănătoase. Oferiți-l micuțului dumneavoastră. Salteaua pentru copii Kokos Plus a fost proiectată pentru a combina funcționalitatea cu nevoile copiilor. Datorită materialelor atent selectate, această saltea reversibilă oferă un suport ferm, igienă ridicată și confort chiar și pentru pielea sensibilă. Nucleul saltelei este format dintr-o combinație triplă. În mijloc se află un strat de cocos, care crește fermitatea, reglează natural umiditatea și ajută la menținerea unui mediu curat datorită proprietăților antibacteriene. Acest material natural este, de asemenea, ecologic și foarte respirabil. Ambele părți sunt realizate din spumă poliuretanică T25 durabilă, care asigură stabilitatea formei și o durată lungă de viață chiar și în cazul utilizării frecvente.
Husa cu extracte de Aloe Vera este delicată, antialergică și potrivită pentru copiii predispuși la iritații ale pielii. Fermoarul practic pe toată circumferința permite îndepărtarea ușoară a husei, care poate fi spălată la 30 °C. Datorită acestui fapt, patul pentru copii rămâne mereu proaspăt și curat.
Avantaje:
✓ ediția de saltele 4Kids special pentru nevoile copiilor și bebelușilor
✓ saltea antialergică - potrivită pentru alergici
✓ suport ideal pentru coloana vertebrală în creștere a copilului
✓ husă antialergică, care poate fi spălată în mașina de spălat
✓ utilizare reversibilă
✓ potrivită încă din primele zile de viață
Categoria de duritate a saltelei: H3 saltea mediu tare
Compoziția materialului: 2,5 și 2,5 cm Spumă poliuretanică T25, 1 cm Strat de cocos, Husă Aloe Vera
Dimensiuni: 90 x 180 x 8 cm
Capacitate de încărcare: 100 kg
Unele culori ale materialelor și detalii ale cusăturii se pot diferi în funcție de procesul de producție.


Material saltea
Spumă poliuretanică
Spumă de înaltă calitate care servește ca bază și strat suplimentar al saltelelor. Această spumă are o rezistență ridicată la deformare și la așternut, ceea ce prelungește durata de viață a saltelei și sporește senzația unui somn bun.
Strat de nucă de cocos
Strat antialergenic, natural și 100% ecologic, realizat din nuci de cocos. Acesta are multe proprietăți pozitive care prelungesc durata de viață a saltelei și îmbunătățesc calitatea somnului dumneavoastră. Stratul din nucă de cocos previne acarienii și microorganismele, adaugă respirabilitate, fermitate și elasticitate. Saltelele cu strat de nucă de cocos absorb umezeala și previn uzura și deformarea prematură.
Întrebări frecvente despre Saltea antialergică pentru copii Kokos Plus 90x180 – husă Aloe Vera
Ce saltea este potrivită pentru un copil mic sau pentru un bebeluș?
Salteaua ar trebui să fie fermă, sigură și adaptată vârstei copilului, pentru a susține dezvoltarea sănătoasă a coloanei vertebrale. Detalii despre alegerea potrivită sunt prezentate în articolul nostru despre saltelele pentru copii.
Cum să întreții husa saltelei?
Husa trebuie spălată conform recomandărilor producătorului, la temperatură scăzută și cu un detergent delicat, pentru a-i păstra calitatea și protecția saltelei. Un ghid detaliat despre cum să spălați husa și să mențineți salteaua curată găsiți în articolul „Cum să speli corect husa saltelei”.
Cum să curățați salteaua de urină, transpirație sau sânge?
Pentru curățarea saltelei este recomandat să folosiți produse de curățare delicate, șervețele absorbante și dezinfectant, pentru a îndepărta petele și mirosurile fără a deteriora materialul. Un ghid practic este disponibil pe blogul nostru cu sfaturi despre cum să curățați salteaua.
Cum și când este necesar să dezinfectați salteaua?
Pentru dezinfectare, este recomandat să folosiți produse speciale sau curățare cu aburi, care elimină bacteriile și alergenii, fără a deteriora salteaua. Un ghid practic și sfaturi pentru dezinfectarea saltelei sunt disponibile în articolul „Ghid și sfaturi pentru dezinfectarea saltelei”.
Ce să faci cu o saltea veche?
O saltea veche poate fi reciclată sau predată la centrul de colectare conform regulilor locale, contribuind astfel la protejarea mediului. Un ghid detaliat și opțiuni de reciclare găsiți în articolul „Unde să arunci și cum să reciclezi o saltea”.
Cum să îndepărtezi transpirația din saltea?
Transpirația și alte lichide trebuie absorbite imediat, apoi se recomandă utilizarea unor produse de curățare delicate și lăsarea saltelei să se usuce bine, pentru a preveni mirosurile și deteriorarea materialului. Un ghid practic pentru curățarea saltelei de urină, transpirație sau sânge este disponibil în articolul „Cum să cureți salteaua de urină, transpirație sau sânge”.
Produsul este disponibil și în alte magazine ale noastre:
- Nakupujete zo Slovenska? Tento produkt nájdete aj na našom slovenskom internetovom obchode: Detský antialergický matrac Kokos Plus 90x180 - poťah Aloe Vera ↗
- Magyarországról vásárol? Ez a termék megtalálható magyar webáruházunkban is: KÓKUSZ Plusz antiallergén gyerekmatrac 90x180 - Aloe Vera huzat ↗
- Nakupujete z Česka? Tento produkt najdete i v našem českém internetovém obchodě: Dětská antialergická matrace Kokos Plus 90x180 – potah Aloe Vera ↗
- Kupujete iz Hrvatske? Ovaj proizvod možete pronaći i u našoj hrvatskoj internetskoj trgovini: Dječji antialergijski madrac Kokos Plus 90x180 – Aloe Vera navlaka ↗
- Nakupujete iz Slovenije? Ta izdelek najdete tudi v naši slovenski spletni trgovini: Otroška antialergijska vzmetnica Kokos Plus 90x180 - prevleka Aloe Vera ↗
Categorii conexe
- Saltele
- Saltea pentru copii 180x90 - Saltea 90x180
- Saltele în funcție de material
- Saltele pentru copii
- Saltele ieftine
- Saltele fibra de cocos
- Saltele in functie de inaltime
- Saltele subțiri
- Saltea Aloe Vera
- Saltele naturale
- Saltele de podea
- Saltele pentru podea
- Saltele reversibile
- Saltele în funcție de fermitate
- Saltele dure
- Saltele pentru copii pe dimensiuni
- Saltele pentru copii în funcție de material
- Saltele de nucă de cocos pentru copii
- Saltele fără consistență pentru copii
Parametri suplimentari
| Categorie: | Saltea pentru copii 180x90 - Saltea 90x180 |
|---|---|
| Garanţie: | 24 |
| Greutate: | 6.7 kg |
| Material saltea: | Spumă, Nucă de cocos |
| Dimensiunea saltelei: | 180x90 |
| Duritatea saltelei: | H3 - mediu dur |
| Înălțimea saltelei: | până la 10 cm |
| Adresat: | Pentru copii |
| Potrivit pentru somieră: | Fix (din șipci), Elastic (din lamele) |
| Capacitatea saltelei: | 100 kg |
| Fibre naturale: | Fibră de cocos |
| Huse: | Aloe Vera |
| Înălțimea exactă a saltelei: | 8 cm |
| Lățimea saltelei: | 90 cm |
| Lungime saltelei: | 180 cm |
| Mărime: | Pentru copii |
| Nivel fermitate: | Medie |
| Saltele pentru parteneri: | Nu |
| Tip spumă: | Spumă poliuretanică |
| Tipul: | De o persoană |
